Poland

Still Life Compilation I

Date
2016
Type of object
Obraz
Technique
mixed media: acrylic, oil, glue, canvas
Dimensions
50 x 37
Date of acquisition
20.11.2018
Catalogue no.
1017

Interpretation

W moich ostatnich cyklach malarskich zgłębiam właściwości dwuwymiarowej powierzchni obrazu, interesują mnie relacje pomiędzy kolejnymi warstwami farby nakładanymi na płaszczyznę obrazu. Powtarzając ten sam motyw próbuję osiągnąć doskonałość w kontrolowaniu malarskiego gestu i dojść do granicy moich możliwości. Wykonuję kolejne wersje, kopie i rekonstrukcje.
Gromadzę swoje nieudane obrazy, również obrazy innych artystów, obserwuję ich przemianę związaną z działaniem czasu, składam je i sklejam. Dokonując ich destrukcji, tworzę trójwymiarowe obiekty. Przez transformację ich do nowego stanu, staram się wyciągnąć z nich nową wartość, sprawić, żeby z nieakceptowanej formy powstała akceptowana. Interesują mnie możliwości powielania i zbieractwa.
Punktem wyjścia dla moich poszukiwań malarskich było zainteresowanie zagadnieniem przenikania się nauki i sztuki. Zainspirowały mnie teorie czwartego wymiaru, ćwiczenia prowadzące do wizualizowania drogi powstawania figur większych wymiarów, relacje płaszczyzny do przestrzeni, czasu do przestrzeni, iluzje optyczne.
Weronika Teplicka

Bibliography

– 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017, Galeria Bielska BWA,wykaz prac 142, 172, fragment reprodukcji s. 173.

Exhibitions

2017  – 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017, Galeria Bielska BWA (9.11-31.12.2017).