Gorące nazwiska nowej sztuki

Ewa Juszkiewicz i Bartosz Kokosiński – laureaci Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Od kilku lat w czołówce prestiżowego rankingu Kompas Młodej Sztuki. W 2014 roku Ewa Juszkiewicz i Bartosz Kokosiński znaleźli się ex aequo na pierwszym miejscu. Rok później, w 2015, tryumfatorką została Juszkiewicz, a Kokosiński zajął drugie miejsce. W kolejnych edycjach: 2016, 2017 i 2018 liderem rankingu był Bartosz Kokosiński. Ewa Juszkiewicz – w 2016 roku – utrzymała drugą pozycję. Wyścig trwa!

Bez tytułu

 

Bartosz Kokosiński – czterokrotny zdobywca pierwszego miejsca w rankingu Kompas Młodej Sztuki. Laureat pięciu wyróżnień w konkursie Bielska Jesień (2013 i 2015). Jego prace były pokazywane w tak prestiżowych miejscach, jak: CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. O twórczości artysty powstały cztery obszerne monografie; ostatnio w 2019 roku, ukazało sie wydawnictwo „Bartosz Kokosiński” zrealizowane dzięki stypendium Młoda Polska, które artysta otrzymał w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kompas Młodej Sztuki ocenia artystów do 35. roku życia. Powstaje na podstawie ocen profesjonalistów, przedstawicieli czołowych polskich galerii sztuki współczesnej, także Galerii Bielskiej BWA.

« Poprzedni eksponat Następny eksponat »

Wszystkie wystawy