Ewa Fodczuk

Nota biograficzna

Ur.
4.06.1966
Kraj
Polska

Urodziła się w Warszawie w 1966 roku. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa doc. Mieczysława Hermana uzyskała w 1992 roku.

Zajmuje się malarstwem sztalugowym i projektowaniem ubioru. Organizowała akcje społeczne „Ciuch w ruch”. Propaguje idee slow food. Na co dzień zajmuje się edukacją artystyczną w Bielskiej Szkole Przemysłowej.

Jej prace wprowadzają w stan wyciszenia i kontemplacji. Interesują ją miejsca mijane codziennie i oglądane tak często, że stają się prawie niezauważalne. W obrazach ważnym elementami są światło i barwa, a banalne wnętrza, znane każdemu, stają się na jej płótnach miejscami wyjątkowymi, pretekstem do tworzenia kompozycji mocno przemawiających do wyobraźni. Obserwacje artystki prowadzą do powstawania prostych architektonicznych form, skontrastowanych z czystym, głębokim kolorem.
W latach 2002–2004 prowadziła w Bielsku-Białej Klub Farbiarnia, znany z prezentacji różnorodnych działań: muzycznych, teatralnych i artystycznych z obszaru sztuki wideo, performansu, malarstwa itp. W działaniach Farbiarni uczestniczyli artyści z kraju i ze świata.

Dzieła w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

Ewa Fodczuk

Bez tytułu

Zobacz »