Dariusz Fodczuk

Nota biograficzna

Ur.
2.09.1966
Kraj
Polska

Urodził się w 1966 roku w Piszu. Studiował w latach 1985–1991 w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; dyplom uzyskał w 1992 roku w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika pod kierunkiem adj. M. Smoczyńskiego.
Dariusz Fodczuk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów performance w Polsce. Swoje działania artystyczne prezentował na wielu prestiżowych przeglądach i festiwalach sztuki w Polsce, Europie, Ameryce Północnej i Azji. Poza performance, zajmuje się także rzeźbą, malarstwem, sztuką wideo oraz działalnością kuratorską.
Jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztukai "Interakcje" organizowanego w Piotrkowie Trybunalskim, a także organizatorem bielskiej edycji "Interakcji", oraz kuratorem bloku performance Międzynarodowego Festiwalu „Global Communication” w Centrum Kultury Elektrownia, w Radomiu 2009 roku. Był pomysłodawcą i kuratorem Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych w Bielsku-Białej, zorganizowanego przez Galerię Bielską BWA (2007).

Dzieła w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

Dariusz Fodczuk

Heroes

Zobacz »

Dariusz Fodczuk

Mickey's collection

Zobacz »