Kasia KmitaKatarzyna Kmita

Nota biograficzna

Ur.
27.04.1972
Kraj
Polska

Kasia Kmita urodziła się w 1972 roku w Nowej Rudzie. Studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 1996 roku uzyskała dyplom z zakresu malarstwa. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

W 1996 otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki “Promocje `96”. W 1998 w „Konkursie im. Eugeniusza Gepperta” otrzymała Nagrodę Rektora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
W 2006 roku za serię prac łączących elementy polskiego folkloru i popkultury została nagrodzona na Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko”. Nagrodzona wyróżnieniem magazynu “Łossskot” dla najciekawszych postaci kultury 2007 roku. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011, 2017).

W swojej twórczości posługuje się skrupulatnie dopracowaną formą wycinanki. W barwnych kompozycjach artystka zawiera spostrzeżenia na temat współczesnej kultury, trendów i stylu życia. Uważnie obserwuje przemiany zachodzące w społeczeństwie, analizuje pragnienia i mechanizmy rządzące zachowaniem i psychiką człowieka.

Dzieła w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

Kasia Kmita

Bajka

Zobacz »