Piotr Kossakowski

Nota biograficzna

Ur.
3.01.1976
Kraj
Polska

Urodzony w 1976 roku w Sosnowcu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z malarstwa uzyskał w 2005 roku pod kierunkiem prof. Zbigniewa Blukacza; dyplom dodatkowy w Pracowni Plakatu prof. Romana Kalarusa. Obecnie pracuje jako asystent w pracowni malarstwa prof. Ireneusza Walczaka w katowickiej ASP, gdzie w 2009 roku obronił tytuł doktora sztuki.

Wraz z Grzegorzem Hańderkiem i Michałem Minorem tworzy nieformalną grupę Mistegorznizowegoż, której artystyczne działania (malarstwo, plakat, wideo) stanowią komentarz do aktualnej rzeczywistości społeczno-kulturalnej.

Maluje portrety znanych postaci, artystów i polityków. A także portrety miast, zdewastowanych i zaśmieconych, industrialne elegie o współczesnym życiu – ujęte w abstrakcyjny wielobarwny obraz.

Artysta jest stypendystą Fundacji im. H. Kołłątaja (2003), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2004) oraz Marszałka Województwa Śląskiego (2008).
Został laureatem nagrody w konkursie Samsung Art Master w 2004 roku (Fabryka Trzciny, Warszawa). Otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Plakatu w Krakowie (Pałac Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, 2005) oraz w 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” (Galeria Bielska BWA, 2009; wyróżniona praca została zakupiona do kolekcji Fundacji dla Śląska). W 2010 roku uczestniczył w organizowanych przez Galerię Bielską BWA Targach Sztuki „Sfera Sztuki” oraz wystawie „Bardzo dobre obrazy”.

Dzieła w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

Piotr Kossakowski

Baselitz z cyklu Portrety

Zobacz »

Piotr Kossakowski

Kurosawa z cyklu Portrety

Zobacz »