Zuzanna Hertzberg / Ziółkowska

Nota biograficzna

Ur.
18.08.1981
Kraj
Polska

Zuzanna Hertzberg (Zuzanna Ziółkowska) urodzona w 1981 roku w Warszawie – malarka, autorka instalacji i działań performatywnych oraz artywistka i edukatorka.

Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom z Wyróżnieniem Rektorskim uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. Leona Tarasewicza i dr hab Pawła Susida (2011). Jest także absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2018 roku otrzymała stopień doktora na Wydziale Sztuki Mediów pod opieką artystyczną prof. Leona Tarasewicza i prof. Krzysztofa Wodiczki.
Otrzymała stypendia z projektu: Międzyuczelniana Specjalność Multimedialna (2012/2013) oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS (2015). Uczestniczka warsztatów Innovating Science Communication at Medical Museums w Lejdzie (Holandia, 2014) oraz programu rezydencji artystycznych w Litomyślu (Czechy, 2015). Była reprezentantką Polski na 4. Biennale UNESCO – Art Camp 2014 w Andorze.

Tworzy obrazy, instalacje i realizacje typu site-specyfic dotykające problemu tożsamości i postpamięci; zajmuje się art science oraz rekonstrukcjami historycznymi „rozszerzającymi przestrzeń pamięci”.

 

 

Dzieła w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

Zuzanna Hertzberg / Ziółkowska

Bez tytułu II

Zobacz »