Witold Jacyków

Nota biograficzna

Ur.
28.05.1954
Kraj
Polska

Urodził się 28.05.1954 roku w Opolu. Studia w Instytucie Sztuki na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym cieszyńskiej Filii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Norberta Witka (1979). Uzyskał kwalifikacje sztuki filmowej I i II stopnia w dyscyplinie fotografia na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1997 i 2000). W 2008 roku uzyskał tytuł profesora sztuk filmowych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Mieszka w Bielsku-Białej.
Uprawia twórczość w zakresie fotografii. Główne wątki tematyczne to subiektywny dokument, portret, akt, sceny rodzajowe, martwa natura, często realizowane w estetyce zbliżonej do piktorializmu. W  fotografowanej rzeczywistości stara się akcentować sytuacje niepowtarzalne, mające potencjał do szerokiej interpretacji.

 

Dzieła w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

Witold Jacyków

Ryba morska

Zobacz »