Mikołaj Kowalski

Nota biograficzna

Ur.
1991
Kraj
Polska

Urodzony w 1991 roku w Lublinie. Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie; dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Jacka Wojciechowskiego (2016).  
Był stypendystą programów stypendialnych: Rektora UMCS dla najlepszych studentów, Prezydenta Miasta Lublina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
W roku 2016 otrzymał I nagrodę Fundacji Marka M. Pieńkowskiego podczas Pieńków Artitst Residency.
Pierwszą wystawę indywidualną pt. „Nic nadzwyczajnego” zaprezentował w Galerii Labirynt w Lublinie (2017).
Uczestniczył w wystawach zbiorowych, m.in. w 2017: „Visegrad 4 Art” – 1. Międzynarodowej Wystawie Malarstwa Grupy Wyszehradzkiej w Muzeum Ziemi Przemyskiej w Przemyślu; „Obrazy niewerniksowane” w Arboretum w Bolestraszycach (wspólnie z Małgorzatą Pawlak); IV Triennale Malarstwa ANIMALIS w Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie, a także w wystawie prac wyłonionych w ogólnopolskim konkursie dla studentów i absolwentów wyższych szkół artystycznych. „(Nie)obecność” w Galerii Labirynt w Lublinie (2016); 7. Triennale Młodych „Kunszt” w Muzeum Rzeźby Współczesnej CRP w Orońsku (2014); Młode Forum Sztuki w Galerii Białej w Lublinie (2014, 2013) oraz wystawie Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych „Miasto (nie)idealne” w Galerii Lipowa 13 w Lublinie (2013).

Dzieła w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

Mikołaj Kowalski

Czubek 10

Zobacz »