Krzysztof Maniak

Nota biograficzna

Ur.
1990
Kraj
Polska

Artysta wizualny. Urodzony w 1990 roku w Tuchowie. Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2010/2011), a następnie na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie, którego jest absolwentem (2015). Po uzyskaniu tytułu doktora sztuk plastycznych (2018), związany z Katedrą Zjawisk Sztuki Intermediów na Wydziale Intermediów krakowskiej ASP.

Krzysztof Maniak zajmuje się filmem, fotografią i performansem. Jego sztuka bazuje na działaniach w krajobrazie – m.in. wydeptywaniu ścieżek na polach, budowaniu konstrukcji z gałęzi.

Laureat stypendiów i zwycięzca konkursów artystycznych m.in. Talentów Trójki 2013, 14. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii oraz Grand Prix V Salonu wiosennego organizowanego przez BWA w Tarnowie. Swoje prace pokazywał na licznych wystawach zbiorowych, m.in. „Co widać. Polska sztuka dzisiaj” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, „Into the Country” w galerii SALT Ulus w Ankarze, „Mocne stąpanie po ziemi” w BWA w Katowicach i w BWA w Tarnowie, „Polski Las” w Galerii Biała w Lublinie czy „Natura w sztuce” w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, a także wystawach indywidualnych, m.in. „Zatrzymane” w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku czy „Przypomina mi się śnieg” w Galerii BWA Warszawa.

Dzieła w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

Krzysztof Maniak

Pień, stan na 18.11.2018

Zobacz »