Gorące nazwiska nowej sztuki

Ewa Juszkiewicz i Bartosz Kokosiński – laureaci Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Od kilku lat w czołówce prestiżowego rankingu Kompas Młodej Sztuki. W 2014 roku Ewa Juszkiewicz i Bartosz Kokosiński znaleźli się ex aequo na pierwszym miejscu. Rok później, w 2015, tryumfatorką została Juszkiewicz, a Kokosiński zajął drugie miejsce. W kolejnych edycjach: 2016, 2017 i 2018 liderem rankingu był Bartosz Kokosiński. Ewa Juszkiewicz – w 2016 roku – utrzymała drugą pozycję. Wyścig trwa!

Grzeczna uczennica

Ewa Juszkiewicz, laureatka Grand Prix Bielskiej Jesieni 2013 i autorka wystawy indywidualnej „Upadek kusi” w Galerii Bielskiej BWA, zdobywa uznanie w najbardziej prestiżowych gremiach związanych ze sztuką, jest postrzegana za jedną z najbardziej ekscytujących malarek początków XXI wieku.
W 2014 roku jej obrazy trafiły do albumu ‘100 Painters of Tomorrow’ („100 malarzy przyszłości”) londyńskiego wydawnictwa Thames & Hudson). W 2019 o obrazach artystki pisał „New York Times” oraz „Galerie Magazine” – amerykański kwartalnik o sztuce i dizajnie, umieszczając ją w gronie dziewięciorga wyjątkowych artystów. Dorobek Ewy Juszkiewicz pokazano także w trzeciej części serii ‘Vitamin P’ (2016) wydawnictwa Phaidon ukazującej „najgorętszych malarzy świata”.

 

 

« Poprzedni eksponat Następny eksponat »

Wszystkie wystawy