MemorymorphMałgorzata Łuczyna

Nota biograficzna

Ur.
1980
Kraj
Polska

Urodzona w 1980 roku w Bielsku-Białej, mieszka i pracuje w Krakowie. Wykładowca akademicki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Zajmuje się fotografią, sztuką nowych mediów, oraz różnymi formami działania w przestrzeni publicznej. Absolwentka edukacji artystycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM. Dyplom doktorski zrealizowała na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTiTV w Łodzi.
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011), Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012), Instytutu im. Adama Mickiewicza (2013, 2016). Uczestniczka rezydencji artystycznych m.in. w Wrexham w Walii, oraz w Uściu nad Łabą w Czechach. Otrzymała nagrody: Nagroda Rektora UŚ (2013), I nagroda w konkursie ?W Obiektywie?, Kalisz (2009) oraz wyróżnienie na III Warszawskim Biennale Sztuki Mediów (2010) oraz Samsung Art Master (2006). Autorka projektów multimedialnych, instalacji, wystaw i projektów interdyscyplinarnych. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych w Polsce oraz za granicą m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach, na Litwie, Łotwie oraz w Argentynie.
Od 2017 roku, wraz z Jackiem Złoczowskim tworzy kolektyw Memorymorph.

www.luczyna.art.pl; www.memorymorph.pl

Dzieła w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

Memorymorph , Memorymorph

TNCBH

Zobacz »

Memorymorph

Kompleks 2012

Zobacz »