Kamil Kuskowski

Nota biograficzna

Ur.
16.07.1973

Laureat Grand Prix – Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  wyróżnienia magazynu „Art & Business” w 39. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2009.

Kamil Kuskowski – artysta, wykładowca AS Szczecin, kurator wystaw, komisarz konkursów, organizator sesji naukowych, egzaminator, członek jury konkursów plastycznych.
Urodzony w 1973 roku w Zakopanem, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem (1992) oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi; dyplom z wyróżnieniem w 2000 roku. Od 2012 roku profesor sztuk plastycznych. W latach 1999–2011 pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; w latach 2002–2007 współprowadził Międzywydziałową Pracownię Otwartą Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Laureat nagród, m.in.: Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrody magazynu „Art & Business” na 39. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2009 w Bielsku-Białej; wyróżnienia jury oraz nagrody Pisma Artystycznego „Format” w 8. Konkursie Malarstwa im. E. Gepperta we Wrocławiu; Nagrody Magazynu o Sztuce „Arteon” dla najlepszego artysty za rok 2008. Autor około 40 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi; Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie; Instytut Sztuki Wyspa w Gdańsku; Galeria Piekary w  Poznaniu; Galeria Zero w Berlinie, Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Bielska, Bielsko-Biała; Miejska Galeria Sztuki w Łodzi.

 

Dzieła w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

Kamil Kuskowski

Czarny kot

Z audiodeskrypcją Zobacz »

Kamil Kuskowski

Kominiarz

Z audiodeskrypcją Zobacz »

Kamil Kuskowski

Obraz IV z cyklu Antysemityzm wyparty (Żydzi zabili Chrystusa)

Z audiodeskrypcją Zobacz »

Kamil Kuskowski

Dreams and Conflict z cyklu Obrazy sztuki

Zobacz »